§ 1 Postanowienia ogólne
- Sklep internetowy com prowadzony jest przez firmę Mateusz Nawara Kamieniarstwo „Nawara” z siedzibą pod adresem: Olszówka 113 34-730 Mszana Dolna NIP: 7352879839
- Numer telefonu do kontaktu: +48 571 864 641
- Adres poczty elektronicznej do kontaktu:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - Niniejszy regulamin, zwany dalej: „Regulaminem”, skierowany jest do konsumentów
i przedsiębiorców korzystających ze sklepu internetowego, zwanych dalej „Klientami”. Regulamin określa sposób korzystania ze sklepu internetowego oraz zasady i tryb zawierania umów sprzedaży za jego pośrednictwem. - Do korzystania ze sklepu internetowego potrzebne jest urządzenie umożliwiające: przeglądanie stron internetowych, wprowadzanie tekstu, wskazywanie i wybieranie interaktywnych elementów stron internetowych.
- Przy każdym towarze widocznym na stronach sklepu internetowego podana jest cena brutto (zawierająca podatek VAT) wyrażona w złotych.
- Przy aktualnej cenie każdego towaru znajduje się informacja o poprzedniej cenie, która obowiązywała w ciągu ostatnich 30 dni.
- Na końcową kwotę do zapłaty przez Klienta składa się cena towaru brutto i koszt dostawy, o czym Klient jest informowany w trakcie składania zamówienia.
- Prezentowane ceny nie są wyświetlane w oparciu o algorytmy profilujące określone grupy konsumentów. To znaczy, że podana cena jest wyświetlana każdemu konsumentowi jednakowo.
- Ceny widniejące w sklepie internetowym nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (t.j.: Dz.U. 2017, poz. 459, ze zm.), zwanej dalej: „Kodeksem cywilnym”, a są zaproszeniem Klientów do składania ofert zawarcia umowy sprzedaży. Wiążą z chwilą potwierdzenia przyjęcia zamówienia do realizacji przez Sprzedawcę.
- W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem zastosowanie mają przepisy Kodeksu cywilnego, Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U.2020.287), zwanej dalej „Ustawą o prawach konsumenta, i inne właściwe przepisy prawa.
§ 2 Transakcja
- Zamówienia można składać 24 godziny na dobę.
- W celu złożenia zamówienia Klient powinien wybrać odpowiednie towary, wybrać sposób i adres dostawy, wybrać sposób płatności oraz wypełnić formularz prawidłowymi danymi.
- Klient otrzymuje informację o otrzymaniu zamówienia za pośrednictwem poczty elektronicznej.
- Przyjęcie zamówienia do realizacji zostanie potwierdzone przez Sprzedawcę za pośrednictwem poczty elektronicznej.
- Z chwilą potwierdzenia przyjęcia zamówienia do realizacji umowa uważana jest za zawartą.
§ 3 Płatność
- Płatności można dokonywać poprzez system płatności PayU
- Do każdego zamówienia wystawiany jest dokument potwierdzający sprzedaż, który jest przesyłany klientowi pocztą e-mail.
§ 4 Dostawa
- Dostawa realizowana jest na terytorium Unii Europejskiej
- Dostawa realizowana jest przez transport własny oraz firmy kurierskie.
- Czas realizacji zamówienia (do momentu wysyłki) to standardowo 14 dni a ekspresowej do 5 dni roboczych.
- Sprzedawca informuje Klienta o wysłaniu towaru w dniu wysyłki za pośrednictwem poczty elektronicznej.
- Sprzedawca umieszcza informację o czasie do wysyłki liczonym w dniach roboczych, rozumianych jako dni od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.
- Sprzedawca nie odpowiada za opóźnienia zewnętrznych firm kurierskich.
§ 5 Odstąpienie od umowy
- Klient będący konsumentem ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży w terminie 14 dni od daty wydania towaru bez podania przyczyny.
- Sprzedawca odpowiada za wady towaru ujawnione w ciągu dwóch lat od momentu dostarczenia go do konsumenta.
- Sprzedawca ma prawo po otrzymaniu reklamacji rozpatrywać ją w pierwszej kolejności w kategorii naprawy lub wymiany.
- Klient ma dwa lata na reklamację towaru od momentu jego wysyłki.
- Odmowa wymiany towaru przez Klienta lub jej niedokonanie przez Sprzedawcę umożliwia Klientowi wystąpienie o zwrot pieniędzy lub obniżenie ceny za reklamowany produkt.
- Sprzedawca ponosi koszt zarówno odesłania towaru przez Klienta jak i koszt jego zwrotu.
- W celu odstąpienia od umowy należy skontaktować się ze Sprzedawcą poprzez wiadomość e-mail lub telefonicznie.
- Sprzedawca niezwłocznie, a najpóźniej w terminie 14 dni od otrzymania informacji o reklamacji, zwróci wszystkie płatności dokonane przez Klienta na jego rachunek bankowy, którego użył dokonując płatności za towar.
- Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje Klientowi będącemu konsumentem
w odniesieniu do umów których przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;
§ 6 Postanowienia końcowe
- Żadne z postanowień regulaminu nie ma na celu naruszenia praw Klienta i nie powinno być w ten sposób interpretowane. W przypadku niezgodności jakiejkolwiek części regulaminu z prawem Sprzedawca deklaruje bezwzględne podporządkowanie się i stosowanie tego prawa w miejsce zakwestionowanego postanowienia regulaminu.
- Zgodnie z art. 8 ust. 3 pkt. 2 lit b Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j.: Dz.U. 2017, poz. 1219, ze zm.) obowiązuje zakaz dostarczania przez usługobiorcę treści o charakterze bezprawnym.
- Sprzedawca może zmienić treść regulaminu sklepu internetowego w związku z:
- dostosowaniem go do bieżących przepisów prawa;
- zmianami danych adresowych lub firmy Sprzedawcy;
- zmianą modelu działalności biznesowej Sprzedawcy;
- wprowadzeniem nowych usług i udogodnień w sklepie internetowym;
- poprawkami technicznymi i redakcyjnymi.
- Zmiana treści regulaminu sklepu internetowego nie ma wpływu na złożone zamówienia i zawarte umowy zgodnie z poprzednią wersją regulaminu, chyba że Klient wyrazi zgodę na zastosowanie wobec niego korzystniejszych nowych postanowień.
- W terminie 14 dni przed wejściem w życie nowego regulaminu Klienci będą informowani o planowanych zmianach w sposób widoczny, czytelny i jednoznaczny na stronach internetowych sklepu.
- W przypadku sporu Sprzedawca będzie dążył do polubownego rozwiązania.
- Właściwym prawem dla rozstrzygania sporów powstałych na gruncie regulaminu jest prawo polskie.